When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select. Touch device users, explore by touch or with swipe gestures.

Wood Crafts

Discover Pinterest’s 10 best ideas and inspiration for Wood Crafts. Get inspired and try out new things.

Magic flying Bird Baby mobile Educational eco toy Unique home and nursery decor Handmade wooden bird

You searched for: WorkshopUNDERtheWING! Discover the unique items that WorkshopUNDERtheWING creates. At Etsy, we pride ourselves on our global community of sellers. Each Etsy seller helps contribute to a global marketplace of creative goods. By supporting WorkshopUNDERtheWING, you’re supporting a small business, and, in turn, Etsy!

More information...

Reversible Wood Slice Pumpkins and Snowman

Make a reversible wood slice porch decoration with pumpkins on one side and a snowman on the other. This cute holiday craft can be used for both the fall and winter seasons! Decorations that are reversible for more than one season are my favorite. It’s just so fun that you get a two-for-one. This …

More information...
kimK
kim saved to Crafts

Lichtenberg Burns in Teak

At dillweedscustomwood we specialize in exotic and domestic hardwoods river tables and the best epoxy. Each piece is one of a kind and a great heirloom piece!

More information...

Steady Hands

Dragons, Naruto, Sea Turtles and so much more. Get inspired or simply watch in amazement at these incredible artists.Make sure to follow these amazing creato...

More information...

Sada domečků #35 - dekorace - PetiteProvence.cz

Krásná sada dekorativních domečků, vše je ruční výroba z naší dílny. Domečky jsou vyrobeny z masivního dřeva a ručně dekorované a malované.   Ruční výroba Veškeré naše výrobky jsou tvořeny ručně v dílně kus po kuse,  získávají tak nádech osobitosti a exluzivity. Přírodní materiály Pracujeme výhradně s přírodními materiály, zejména s dřevem a sádrou. Plasty u nás nehledejte! Tvořeno s láskou Naši práci máme rádi! Věříme, že jedině tak můžeme vytvářet krásné a kvalitní výrobky za kterými si můžeme stát! Produkt je z kategorie ruční výroba, rozměry se mohou nepatrně lišit od popisu (+- 5%), stejně tak i odstín barvy, hlavní motiv na výrobku je ale vždy zachován! POZOR, HOŘLAVÉ! Naše produkty jsou vyráběny z přírodních materiálů, zejména ze dřeva, proto jsou hořlavé! Do luceren nikdy nedávejte otevřený oheň, lucerna může začít hořet!

More information...

More related to Wood Crafts

More like this