Yesterday I was lucky enough to find a roadside stand offering some very inexpensive apples {Between $.25 – $.50 per pound}. So this morning as soon as the kids were off to school I got busy, and started making applesauce. Applesauce can be made to eat fresh, to freeze, or to can and store in Read More >>
1.5k